adatepe

adatepe

adatepe sokakları o kadar boştu ki sanki köy ahalisi aslında sizin orada bulunmanızdan rahatsız olmuşta evlerine kapanmış hissine kapılıyordunuz. geçen senenin aksine bu defa köye giden yolun başındaki küçük kahvede durmak yerine meydandaki yeri tercih etmiştik. ama oradaki hizmetten memnun kalmayınca kardeşimi zar zor ikna edip sokakları dolaşmaya, seslerin geldiği tarafa doğru yol almaya koyulduk.

dog2

bu küçük gezimiz boyunca bize köyün siyah beyaz köpeği eşlik etti. sokakları dolaşmayı bitirip meydana tekrar vardığımızda ise başka bir kafileye rehberlik yapmak üzere yeni gelen turistlerin yanına yöneldi…

museum

neyseki gezinin bir bölümünde annemleri adatepe zeytinyağı müzesini ziyaret etmeye ikna ettim. bu sayede geçmişten bugüne zeytinyağının yapım öyküsünü bir parça öğrenmiş oldum…

Önerilen makaleler

6 Yorum

  1. hatice burası neresi? ve ne zaman gittin? Fotoğraflar çok güzel bilgilendirirsen sevinirim.

  2. hatice pardon çanakkale imiş:)

  3. Koyumuzu begendiginiz icin seviniyorum.
    Ceske bir de bir koy evinin kapisini calsaydiniz iceriye bakmak bir kahve icmek istediginizi soyleseydiniz cok sevinirlerd.
    Bende orali oldugum icin soyluyorum.

  4. Hatice eğer bir mail grubunuz varsa katılmak isterim.

  5. benide kaydedermisin hatice sitenee…

  6. canakkale 18 mart üniversitesi öğrencileri olarak adatepe yi arastırmaya gideceğiz. bize yardım edebilecek yerleri ve kişileri biliyorsanız söyler misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: