İçeriğe geç

ilk yemek etkinliğimiz!

Seftalili_lezzetler

Portakal Ağacı, 15 Ağustos tarihinde  ilk yemek etkinliğine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyor!

Dilek‘in ve Zinnur‘un girişimleriyle ortaya çıkan yemek günlerinde amaç daha önce de belirttiğimiz gibi yeni sitelerle ve yeni lezzetlerle tanışabilmek.  Yabancı yemek günlükleri arasında "Is my blog burning?" ile başlayan bu etkinlikler sayesinde hem daha önce keşfetme fırsatı bulamadığınız site sahipleri ile tanışıyor hem de belirtilen konu ile ilgili birbirinden güzel fotoğraflı tariflere ulaşıyorsunuz.

Ağustos ayı için benim seçtiğim tema; Şeftalili lezzetler. Şeftaliyi seçmemin iki nedeni var; birincisi bu ay en lezzetlilerini bumak mümkün, ikincisi de benim en sevdiğim meyvelerden biri. Doğrusu başta şeftalili tatlılar olarak düşünmüştüm ama Anadolu’da meyvelerle yapılan farklı yemekleri düşününce tatlılar ile sınırlandırmamayı tercih ettim.

Yapmanız gereken verilen tarihe kadar deneyeceğiniz şeftalili tariflerinizi 15 Ağustos tarihinde sitenize ekleyip (daha önce değil) tarifinizin olduğu internet adresini haticeozdemir@gmail.com adresine göndermeniz. 15 Ağustos tarihinden itibaren 2 gün boyunca gönderilen site adreslerini özet halinde portakalagaci.com adresinde görebilecek, bu etkinliğe katılan sitelere yine bu özetten ulaşabileceksiniz.

Etkinliğe katılmak için özellikle bir yemek sitesine sahip olmanız gerekmiyor, isteyen her blog sahibi bu etkinliğe dahil olabilir. (böylece onların da mutfak serüvenlerine göz atmış olmak çok daha keyifli olacaktır.)

Umarım pek çok site sahibi bu etkinliğe katılır, bizler de yepyeni yazarlarla ve lezzetlerle tanışma imkanı buluruz!

konu hakkındaki yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

%d