İçeriğe geç
  • gezi

Tatil Bitti…

Nesos1

Tatil bitti, evimize döndük nihayet. Bir sonraki gezi için planlar yapmaya başladık bile, sadece bu sefer içinde çamaşır makinesinin olduğu bir araba bulmak istiyorum. İlk hafta annane, büyükbaba, dayı teyze ve Meryem abla karmasıyla kendinden geçen Ayşe İkbal’in mutluluğu, ikinci hafta babanne, dede ve amca üçlüsüyle iyice arttı.

Cunda’da annanelerle Lezzet Durakları kitabına yeni eklenen bir mekana gittik ilk hafta, ama hayal kırıklığına uğrayınca ikinci hafta babaannelerle gene Cunda’nın yolunu tuttuk. Bu sefer Nesos yerine Bay Nihat’a gittik.

Nesos2

kabak çiçeği dolması

Nesos4

lor böreği

Ayvalık’a yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye edeceğim bir yer daha var, Kürşat Zeytinyağları. Çarşının hemen girişindeki çok güzel bir dükkanda özenle seçilip hazırlanmış zeytin ve zeytin ürünleri satıyorlar. Oraya kadar gidemiyorsanız bir yerleri de Nişantaşı’nda varmış, ama ben her sene Ayvalık’a gitmeyi tercih ediyorum.

Sahintepesi1

Altınoluk tarafına geçince yine her sene uğradığımız Şahin Tepesi‘ne gittik. Körfez’e bakan harika bir manzaraya sahip bu mekanda bize tuzda levrek önerdiler.

Sahintepesi2

Levrek kaya tuzuna sarılarak fırında uzun bir süre pişiyor, daha sonra tuzu kırıp servis yapılıyor. Tuzun yakılmasının gereği yok ama aksiyon oluşturması açısından güzel oluyor.

%d blogcu bunu beğendi: