İçeriğe geç

Portakal Ağacı Yemek Kitabı

Image002 Basın Bülteninden:

Sadece birbirinden lezzetli yemek tarifleriyle değil, kurucusu Hatice Özdemir Tülün’ün aile hayatına, seyahatlerine ve kadınların günlük hayatta karşılaştıkları her tür konuya dair pratik önerileriyle de binlerce internet kullanıcısını kendine bağlayan portakalagaci. com’un uzun süredir beklenen ilk yemek kitabı kitapevi raflarındaki yerini aldı.

Portakalagaci.com 2003’te Türkiye’nin internetteki ilk yemek blogu olarak kuruldu ve kısa zamanda ülke genelinde ve yurtdışında yaşayan Türkler arasında en çok tıklanan sitelerden biri oldu.Her tarifte ve her haberde okuyucu yorumlarına da yer veren sitenin, hâlen dünyanın dört bir tarafında birçok müdavimi bulunuyor.

Portakalağacı yemek kitabının en önemli özelliği çorbalar, et yemekleri, sebze yemekleri, zeytinyağlılar ve salatalar, pilavlar ve makarnalar, poğaçalar ve börekler, kekler ve kurabiyeler, tatlılar ve pastalar kategorilerinde internette en çok aranan yemek tariflerini içermesi. Bu özelliğiyle Türk halkının evde en çok hangi yemekleri pişirimek ve  yemek  istediğinin de bir anlamda nabzını tutuyor.

Kitabın bir diğer benzersiz özelliği ise fotoğrafları.  Portakalagaci.com’un kurucusu Hatice hanım, aşçılığının yanı sıra iyi bir blog yazarı ve fotoğraf sanatçısı.  Yemek  kitabının okuyucuları için sitede en çok aranan yemek tariflerini, en son deneyimleri ve birikimleri ışığında  yeniden pişirdi ve yemekleri buharı üstünde fotoğrafladı. Böylece kitabın okuyucuları, tarifini okudukları yemeklerin, fotoğrafta gördükleriyle bire bir aynı olduğuna emin olabilirler.

Tarifler, Hatice hanımın kendi hayatında ve ailesinde uyandırdığı hatıraları, akla gelen püf noktalarını yahut  site müdavimlerinin katkı ve yorumlarını da içeriyor.  Böylece uzun süredir “tıklanarak” mutfak dostlarının “elinden geçmiş”  yemek tariflerini, en zengin içerikleriyle ve damaklarda uyandırdığı tatla beğeninize sunuyoruz.

Kitabı: kitapyurdu.com, hepsiburada.com, idefix.com, D&R, Remzi Kitabevi ve diğer kitapçılarda bulabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: