Sıcak Zeytin

Zeytini bir de tavada zeytinyağı ve baharatlarla ısıtarak deneyin!
pinit

Zeytini çok severim! Çocukken ablam hep çizik zeytin yerdi, ben de artık gerçekten sevdiğimden mi yoksa maksat muhalefet olsun mu emin değilim illa biberli zeytin isterdim. Sonrasında evlenince kahvaltıda eşim bal tabağının yanına zeytin kasesini konumlandırınca çok garibime gitmişti. Sonradan bambaşka arkadaşlarımdan da tatlı bir şey yerken illa arada zeytin yediklerini duyup şaşırmıştım. Benim gibi yediği her şeyi sıraya koyup yiyen (mesela salatayı hep en son yemeyi severim, çünkü sofrada kalan bütün salatayı rahat rahat yiyebilirim demektir bu!) birine enteresan gelmişti.

Ben bu kadar zeytin aşkımızdan bahsedeyim ama mesela bir de hiç zeytin sevmeyenler var. Mesela bir dayım asla ama asla zeytin yemez. “Böyle çerez gibi yenen bir şeyi nasıl sevmezsin!” dediğim nice arkadaşım “Esas siz böyle garip bir şeyi nasıl seversiniz!” 😀 diyordu. İşte efendim sıcak zeytinler Youtube’a gelen bir yorumda da dendiği gibi “zeytin sevmeyene bile sevdirme ihtimali olan bir şey!” Dilerim dener ve seversiniz!

Sıcak Zeytin

Zorluk: Kolay Hazırlama Süresi 10 dak Pişirme Süresi 5 dak Dinlenme Süresi 2 dak Toplam Süre 17 dakika Porsiyon: 4 En İyi Mevsim: Yıl boyunca uygun

Malzemeler

Yapılışı:

Video
Kapalı Açık

  1. 1.Tavada zeytinyağını ısıtın.

  2. 2. Zeytinleri ve sarımsağı koyup karıştırın.

  3. 3. Baharatları ve limon kabuğunu ilave edin.

  4. 4. Kızarmış ekmek ve peynir ile servis edin.

Anahtar Sözcükler: kahvaltı, zeytin, kahvaltılık, ara sıcak, aperatif
Recipe Card Geliştiricisi Delicious Recipes

Bir Cevap Yazın