Tepside Burger

Makarna var, kıyma var, domates sosu ve bol kaşar peyniri var, bir erkek çocuk daha ne ister sayın seyirciler?
pinit

Bu hafta hayatımın en yoğun haftalarından biri! En son ne zaman 3-4 saatlik uyku ile ayakta duruyordum hatırlamıyorum bile. Yeni kitap yazma süreçlerinde hep böyle çok çok sancılı geçen bir son hafta olur, ben de o günlerde en uzun idare edecek, evdeki 5 kişinin birden seveceği garanti olan, basit ve leziz tarifler peşinde olurum. İşte Tepside Burger tüm bu kriterleri karşılayanlardan. Geçenlerde markette domates çorbasının cam kavanozlarda satılan versiyonlarını görünce ne vakit evvel kaydettiğim bu tarif geldi aklıma. Hemen diğer malzemeleri de sepete ekledim. Ve ta-taaam! “Anne süper bir şeymiş bu!” dedirten bir yemeğimiz daha oldu. Nasıl dedirtmesin; makarna var, kıyma var, domates sosu ve bol kaşar peyniri var, bir erkek çocuk daha ne ister sayın seyirciler?

Tepside Burger

Zorluk: Kolay Hazırlama Süresi 15 dak Pişirme Süresi 30 dak Dinlenme Süresi 5 dak Toplam Süre 50 dakika Porsiyon: 5 En İyi Mevsim: Yıl boyunca uygun

Malzemeler:

Yapılışı:

Video
Kapalı Açık

  1. Kavrulmuş kıymayı haşlanmış makarnaya ekleyin.

  2. Domates çorbası ve yarım su bardağı su ekleyin.

  3. Peynirlerin yarısını tencereye ilave edin. 5-10 dakika kadar pişirin.

  4. Tepsiyi yağlayın. Makarnayı tepsiye yayın. Üzerine kalan peynirleri yayın. Tepsinin üzerini folyo veya yağlı kayıt ile kapatın. 20 dk pişirin. 20 dk sonunda üzerini açıp bir süre daha fırında tutarak peynirlerin kızarmasını sağlayın.

Notlar

Cheddar ve Mozzarella yerine yerli eriyen peynir çeşitleri de kullanabilirsiniz.

Anahtar Sözcükler: tepside burger, kıymalı makarna, kolay makarna, portakal ağacı
Şunun altında dosyala
Recipe Card Geliştiricisi Delicious Recipes

Bir Cevap Yazın